Efferalgan - upute za uporabu
"Efferalgan" - popularni antipiretik. I njegov sastav se donekle razlikuje ovisno o obliku oslobađanja. Sastav je sirup za djecu i - paracetamol pomoćne komponente: sirup, saharin, polietilen glikol, E202, aroma, limunska kiselina, pitke vode.
Standardna dostupan u staklenim bočicama u 0.09 litara (u daljnjem tekstu - mjerenje žlica).
struktura "Efferalgan" (Rektalno) paracetamol, pomoćna sredstva su polu-acilglicerol.
Standard u višekratnika od 5 komada, au paketu se nalaze 2 pakiranju.
Kao dio šumećih tableta paracetamola i pomoćne komponente: kemijska natrijev karbonat, povidon, limunska kiselina, saharin, sorbitol, natrijev dokuzat, sode bikarbone, E211.
Ploče su tablete, 4 i cijelo pakiranje - ima 4, ima 25 zapisa.
farmakološki učinci
"Efferalgan" upute opisuju kako je droga, glavna djelatna tvar je paracetamol, koji blokira ciklooksigenaze-1 i 2 uglavnom u CNS-u, čime vrše utjecaj na termoregulacije centara i boli. U upaljenom tkivu učinak paracetamola na ciklooksigenaze blokira posebne, specifične peroksidaza. To je ono što objašnjava gotovo potpunu odsutnost protuupalnim aktivnim tvarima. Paracetamol nije ni na koji način ne utječe na stvaranje prostaglandina u perifernim tkivima, što objašnjava njegovu potpunu nesposobnost da se utječe na probavni sluznice i ravnoteže elektrolita i vode.
Svijeće „Efferalgan” instrukcija predstavlja oba agenta koji imaju protuupalni i antipiretik neizraženo učinak.
Paracetamol obično se probavlja u cijelosti i brzo. Maksimalna koncentracija tvari u serumu zbiva u trajanju od 30-60 minuta. nakon pijenja. Brzo distribuira kroz tkiva, paracetamol se slabo veže za proteine plazme (do 25%). Ona prodire krvno-moždana barijera.
Sam metabolizam proizvodi jetra. Paracetamol je izlaz iz tijela u obliku metabolita. To se prikazuje u obliku primarne od 5% pripravka.
svjedočenje
Lijek „Efferalgan” vodič preporučuje sljedeće stanja i bolesti:
- kako antipiretici pod konvencionalnim OCR, infektivnih patoloških stanja u djetinjstvu, gripe, postprivivochnyh komplikacija, infektivnih i upalnih bolesti koje karakterizira gipertermiey-
- kao analgetik za umjerena i slabu bol (glavobolju, bol u mišićima izbrazdan, bol zuba, nervnih lezija perifernih, boli, opekline i trauma).
kontraindikacije
Kontraindikacije za primanje „Efferalgan” instrukcije pokazuje kao (svijeća, sirup)
- teške povrede procesima jetre ili pochek-
- povećana osjetljivost na glavni komponentu-
- krovi- bolest
- starost jednog mjeseca (za sirup) i do tri mjeseca (za injekcijske 0,08 g) -
- nedostaje enzim G-6-FD-
- krvarenja ili upalne reakcije u rektum (čepića).
Uzeti s oprezom lijek bi trebao biti:
- u jetre i zatajenja bubrega (tj kad se obitelj cholehemia) -
- kod otkazivanja bubrega minimalnim razmakom između upotrebe pripravka u sirup - 8 sati.
- Ne preporuča se koristiti svijeće za proljev.
Tablete „Efferalgan” uputa ne preporučuje kod:
- povećana osjetljivost na sostavlyayuschim-
- redovni (dijelovi) Koristi alkogolya-
- trudnoća (1 i 3 tromjesečja) i tijekom vskarmlivaniya-
- nedostaje enzim G-6-FD-
- mlađe od petnaest godina (tjelesne težine - manje od 50 kg).
Tablete uzeti s oprezom:
- poremećaji funkcije jetre i pochek-
- u kongenitalne žuticu (Dubin-Johnsonov sindrom, obiteljska cholehemia), virusnog hepatitisa, stariji od 60 litara., bolest jetre (alkohol).
nuspojave
Nuspojave pri uzimanju ističe instrukcija „Efferalgan” su:
- vrlo rijetko - povraćanje, mučnina, alergije (osip, urtikarija, svrbež, angioedem) -
- lažni želje da deurinatsii i defekatsii-
- upala sluznice direktnim kishki-
- rijetko - trombocitopenija, anemija, krv u više od methemoglobina u nedostatku krvi neutrofila leykotsitopeniya.
Ako dugotrajno liječenje u pretjeranim količinama može biti malo toksični za jetru i bubrege.
Analgetici za bolove u zglobovima učinkovito uklanjanje boli i upale
Biljni pripravak „Bronchipret”: Upute za uporabu
Efferalgan - svijeće za djecu o primjeni preporuka.
„Efferalgan” za djecu, mladež i odrasle: Indikacije za upotrebu, upozorenja i…
`Drug Rinikold`: upute za uporabu, indikacije i kontraindikacije
Lijek „Efferalgan” (svijeće) - učinkovit analgetik i antipiretik
Paracetamol antipiretik upute za uporabu
Efferalgan djece - pomoćnik hladno
Efferalgan (UPSA)
Paracetamol - upute i savjeti za upotrebu
Kada trebate „paracetamol za djecu” (suspenzija) - uputom upiti
Medicina "paracetamol". Koristi se u medicini
Trebam li uzeti tablete `Paratsetamol` tijekom trudnoće: učinaka doziranje i bočnih
Antipiretik `Paratsetamol` djeca, upute za uporabu
`Drug Efferalgan` (čepići za djecu). instrukcija
Lijek „Coldrex” - upute za uporabu i savjetima
`Paratsetamol` lijek (sirup za djecu) - Upute
Lijek "Efferalgan" (sirup). Upute (dječji lijek)
Priprava „Prospan” - sirup i šumeće tablete za kašalj
Aspirin za prehlade: kako se, upute. aspirin analoga
Korištenje „Nurofen” (sirup za djecu): instrukcija, struktura cijena