WikiEnx.com

Evgenij Romanov - izvanredan moderna ruski šahist

Popularnost jedne od najstarijih u svijetu igara - šah - Svaki dan povećava. Ako se svjetlo pojavi novi čudovište, koji se lako poraza iskusne igrače - to je događaj od globalnog značaja. To je tako nevjerojatno talentiran klinac je nekada sada poznati velemajstor Evgenij Romanov.

Rana karijera

Evgeniy Romanov rođen je u Kaliningrad. Sretan događaj u obitelji buduće zvijezde bio je 2. studenog 1988. Od samog djetinjstva, dječak je počeo da pohađa sekciju šah sa prve klase pokazali izuzetnu sposobnost.

Ruski šahist Evgenij Romanov

Kao što znate, poboljšana kvaliteta igra šah je nemoguće bez stalna praksa i sudjelovanje u ozbiljnim turnirima s visokom razinom natjecanja. To je razlog zašto je mladić počeo igrati u prvenstvu grada, zatim na području savezne natjecanja i nacionalnoj razini. Uspješni nastupi dopušteno Eugene osvojiti pravo sudjelovanja na Svjetskom i Europskom prvenstvu. Osim toga, on je osvojio mnoge prestižne titule.

Godine 1998. došao prvi veliki uspjeh - na Svjetskom prvenstvu u kategoriji dječaka do 10 godina je osvojio Evgeniy Romanov. Šah je postala ne samo hobi za njega, i to zanimanje.

Prvi šah škola

Poznati ruski igrač Jevgenij Romanov svoje prve korake na putu do velikih postignuća u redovnom junior sportskoj školi u Kaliningrad. Ova obrazovna ustanova dopunskog obrazovanja ima dugu povijest i pridonio profesionalni razvoj mnogih talentiranih igrača. Evgenij Romanov je jedan od najuspješnijih svojim polaznicima, koji je s pravom ponosna škole.

Evgenij Romanov natjecanje

s Stupnjevane pristranosti sportske škole je osnovana 1975. godine. to je radio dobro poznati trener SSSR U sljedećih deset godina: Alexander Malevinsky, Oleg Dementyev Nikolay Gerasimov, Natalie Wilde i drugi. Zbog studija na obrazovnoj ustanovi u svjetskom šahu Olympus uspela i drugih grandmasters. Prije tri godine, škola pridružio školi ruskih biljar. Sada je sudjelovalo više od 750 sportaša, a oko 650 ih je - igrača.

trener

Kao što znate, u sportu je teško i teško postići rezultate bez talentiranog trenera koji mogu dovesti igrače na novu razinu, zna što je potrebno za daljnji profesionalni razvoj. Evgenij Romanov, možda neće biti u mogućnosti doći do takve visine bez dobrog mentora. Takva osoba Valerij Popov. Ovo šah - brat Eugene. On je dobio titulu velemajstora u 1999. Popov, poznati javnosti kao vice-prvak Europe u igri brzine šah kao Šveđanke u timu i uspješnog poslovanja u drugim međunarodnim turnirima.

To je bio pod vodstvom profesionalnog trenera Evgenij Romanov došao nakon šahovske uspjehe: pobjede u Rusiji i na Svjetskom prvenstvu 1998. godine, prvo mjesto na Europskom prvenstvu (2000. i 2002.). Nakon toga Romanov je rad s drugim stručnjacima koji su dali značajan doprinos razvoju njegove sportske karijere.

Eugene Chess romani

postignuća

Možda ne postoji takav turnir, koji neće sudjelovati Evgeny Romanov. Natjecanja u svom životu najviše su raznolika: od polja prvenstva na Svjetskom prvenstvu i Europi. Valja napomenuti dobre rezultate player i veći broj naslova, nositelji kojih je to.

Evgenij Romanov

Osim navedenih pobjeda u 1998. godini u Rusiji i Svjetskim prvenstvima, kao i naslov najjačih šahista u Europi u svojoj dobnoj kategoriji, sportaš ima niz drugih velikih postignuća. Na primjer, u 2005. godini Romanov osvojio GM turnir pod nazivom „Baltic Cup”. Već dvije godine kasnije šahista zauzeo treće mjesto u spomen Arkhipov. Ne treba zaboraviti činjenicu da je kao student, u 2007-2008. GM osvaja dvije veliki turnir - prvenstvo Rusije, te završnu fazu Kupa zemlje među mladima. Druga važna postignuća u 2008. godini bila je pobjeda u Euroorient majstora Edition.

romani Evgeniy

Ona je postala vrlo uspješna za Evgeniju Romanova 2010. To je taj igrač je osvojio nekoliko nagrada na prvenstvu St. Petersburgu, ekipa turnira na nacionalnoj razini, kao i superiornost naše države.

Media Player

Novine i razne novosti web portala ne samo pisati o postignućima Veliki majstor. Evgenij Romanov je kandidat za top mjesta u svakom slučaju u kojem djeluje. Dakle, novinari su usko gledajući rezultate igrača.

Prve bilješke o njegovim postignućima bili kao dijete, kad je Eugene bio deset trijumfalno osvojio svjetsko prvenstvo u svojoj dobnoj kategoriji. U jednoj od Kaliningrad novine, rodni šah, bilo je napomena o sjajnim nastupima mladih talenata na prestižnom turniru u Nici. U to vrijeme, Romanov je bio samo 19 godina, ali on je već bio široko poznat u šahovski svijet snagom svoje igre i osvojio veliki broj naslova.

Trenutni položaj igrača

Već dugi niz godina, snaga šahista igre procjenjuje se s obzirom na FIDE rejting - međunarodnim pokazateljima, prema kojoj je sportaš drugi naslov se može dodijeliti. Ona ima najbolje grandmasters u Rusiji i svijetu rangiranje tijekom 2600 bodova. Evgenij Romanov je odavno mogli premašiti tu brojku. Danas je lik u klasičnom šahu na Ruse zadržao na oko 2617 (2549 - Rapid Chess, 2518 - igra na Blitz).

Važno je napomenuti da se sa svakim novim promjenama natjecanje igrač rejting ovisno o uspjehu svojih nastupa. Ako izgubite protivnika s mnogo nižim indeksom, šah igrač može izgubiti veliku količinu bodovi, a ako pobijedim - naprotiv, dodao je.